Autor: Kamil Zając

Badanie ankietowe – Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym

W latach 90-tych wystartowała słynna kampania „Tiry na tory”, zachęcająca do przeniesienia części przewożonych ładunków na kolej. Od tego czasu, oprócz korzystnego capacity, transport intermodalny zyskał na znaczeniu, również jako oręż w walce o redukcję gazów cieplarnianych. Według danych UTK, w latach 2012-2021 kolejowe przewozy intermodalne w Polsce wzrosły o 177%. Jaki jest zatem stosunek polskich firm z branży TSL do transportu intermodalnego? Czy przedsiębiorcy chętnie z niego korzystają? Co przyczynia się do wyboru tego typu rozwiązania? Polski Instytut Transportu Drogowego i Betacom postanowili przeprowadzić badanie ankietowe, aby dowiedzieć się, czy transport intermodalny pomoże branży zmierzyć się z nadchodzącymi wyzwaniami.

Badanie ankietowe - Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym
Badanie ankietowe – Zielona Rewolucja w transporcie intermodalnym. WYPEŁNIJ ANKIETĘ

Wypełnienie ankiety to zaledwie 5 minut

Badanie jest krótkie, ale jego wyniki pozwolą odpowiedzieć na nurtujące branżę pytania. Wypełnienie ankiety nie powinno zająć respondentom więcej niż 5 minut. Ankieta jest skierowana do przedstawicieli branży transportowej i logistycznej. Nie ma znaczenia, czy korzystają obecnie z usług transportu intermodalnego, czy dopiero zamierzają uczynić to w przyszłości. Badanie w szczególności kierowane jest do przewoźników, spedytorów, producentów, operatorów logistycznych oraz dystrybutorów.

Czego chcemy się dowiedzieć?

Polski Instytut Transportu Drogowego i Betacom, będący partnerem badania, chcą się dowiedzieć, czy od czasu wspomnianej kampanii „Tiry na tory”, transport intermodalny w Polsce się rozwinął i w jakim kierunku poszła jego ewolucja. Tworząc badanie autorzy pragnęli poznać opinię branży TSL, w jakim stopniu transport intermodalny jest rozwiązaniem obecnych wyzwań, takich jak: Pakiet Mobilności, rosnące ceny paliw, brak kierowców zawodowych, czy ograniczenie emisji gazów cieplarnianych w transporcie.

Badanie ankietowe posłuży jako materiał do raportu

Wyniki ankiet będą dostępne w przygotowywanym raporcie, który zostanie zaprezentowany polskim firmom sektora TSL! Raport będzie można BEZPŁATNIE pobrać ze strony Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Przewoźniku, producencie, spedytorze, operatorze, dystrybutorze, wesprzyj polską branżę TSL i wypełnij ankietę.

->  Integracja globalnych łańcuchów dostaw – monitorowanie przesyłek e-commerce na Nowym Jedwabnym Szlaku - podsumowanie debaty PITD

ANKIETA pod tytułem „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym” (link)

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.