Autor: Kamil Zając

Globalne wyzwania w transporcie drogowym

W ramach konferencji Polska Logistycznym Hubem Europy odbędą się 3 panele dyskusyjne z ekspertami. Jeden z nich poświęcony zostanie globalnym wyzwaniom w transporcie drogowym.

PLHE

W ostatniej dekadzie obserwować można było dynamiczny wzrost branży transportu drogowego, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach europejskich. Ten sukces swoje odzwierciedlenie znajduje w ciągłym niedoborze kierowców zawodowych. Według analiz PwC w przyszłym roku luka w tym braku może wynieść nawet 200 tys. osób! Pakiet Mobilności, Brexit czy pandemia koronawirusa, to tylko niektóre z wyzwań z jakimi muszą się mierzyć przewoźnicy w ostatnim czasie. Co zatem należy zrobić, aby zatrzymać kierowców u siebie? Jakie działania muszą zostać podjęte, aby zachęcić młodych ludzi do wykonywania tego zawodu?

REJESTRACJA

Do 2030 r. 30% drogowego transportu towarów na odległościach większych niż 300 km należy przenieść na inne środki transportu, np. kolej lub transport wodny, zaś do 2050 r. powinno to być ponad 50% tego typu transportu. Jakie działania należy wykonać, aby osiągnąć ten cel?

O tym już wkrótce rozmawiać będziemy z zaproszonymi gośćmi. Przedstawiamy pierwszych prelegentów trzeciego panelu:

Moderator:

  • Robert Przybylski, redaktor Rzeczpospolitej

Uczestnicy:

Jeśli jesteś zainteresowany udziałem w roli prelegenta – napisz do nas! instytut@pitd.org.pl

->  Polska Logistycznym Hubem Europy - program