Zastanawiasz się nad założeniem firmy transportowej w Niemczech? Pomożemy Ci podjąć decyzję. Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się już 23 sierpnia!
REJESTRACJA
Podczas naszego szkolenia:
- Omówimy formy prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech i wyjaśnimy, która będzie najkorzystniejsza dla przewoźnika w zależności od wielkości jego firmy.
- Przedstawimy etapy rejestracji działalności i wskażemy jak należy się do nich przygotować.
- Przedstawimy proces uzyskiwania licencji wspólnotowej oraz wskażemy jak spełnić wszystkie wymogi, z uwzględnieniem przepisów Pakietu Mobilności.
- Odpowiemy na pytania dotyczące biura, taboru, ubezpieczeń, bazy transportowej i zarządzającego transportem.
- Podsumujemy koszty utworzenia i utrzymania firmy w Niemczech.
Prowadzące szkolenie:
1. Paulina Eliasz – Pietrusewicz, radczyni prawna w spółce Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. Absolwentka prawa oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła Schule des Deutsches Recht (Szkołę Prawa Niemieckiego) przy Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorców z branży transportowej. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw międzynarodowych, w szczególności egzekucją należności w Niemczech. Prowadzi szkolenia w zakresie zakładania oraz prowadzenia firmy w Niemczech. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach sądowych na gruncie Konwencji CMR oraz prawa przewozowego.
2. Katarzyna Musiałek – Sawicz, prawniczka w spółce Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. Absolwentka polsko-niemieckich studiów prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (LL.B., LL.M.) i Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. W 2021 r. uzyskała pozytywny wynik egzaminu adwokackiego. Ukończyła podyplomowe studia kształcenia tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych w zakresie języka niemieckiego w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Jest członkiem Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników (DPJV). Swoje doświadczenie zdobywała praktykując w polskich i niemieckich kancelariach adwokackich. Doradza w obszarze polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego. Prowadzi kompleksową obsługę klientów niemieckojęzycznych. Zajmuje się również prawem rodzinnym, prawem pracy oraz prawem karnym. Biegle zna język niemiecki, w tym prawniczy. Posługuje się również językiem angielskim i włoskim.