Autor: Anna Majowicz

Jak założyć spółkę w Niemczech? Zapraszamy na szkolenie!

Zastanawiasz się nad założeniem firmy transportowej w Niemczech? Pomożemy Ci podjąć decyzję. Zapraszamy na szkolenie online, które odbędzie się już 23 sierpnia!

REJESTRACJA

Jak założyć spółkę w Niemczech?

Podczas naszego szkolenia:

  1. Omówimy formy prowadzenia działalności gospodarczej w Niemczech i wyjaśnimy, która będzie najkorzystniejsza dla przewoźnika w zależności od wielkości jego firmy.
  2. Przedstawimy etapy rejestracji działalności i wskażemy jak należy się do nich przygotować.
  3. Przedstawimy proces uzyskiwania licencji wspólnotowej oraz wskażemy jak spełnić wszystkie wymogi, z uwzględnieniem przepisów Pakietu Mobilności.
  4. Odpowiemy na pytania dotyczące biura, taboru, ubezpieczeń, bazy transportowej i zarządzającego transportem.
  5. Podsumujemy koszty utworzenia i utrzymania firmy w Niemczech.

Prowadzące szkolenie:

1. Paulina Eliasz – Pietrusewicz, radczyni prawna w spółce Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. Absolwentka prawa oraz filologii germańskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Ukończyła Schule des Deutsches Recht (Szkołę Prawa Niemieckiego) przy Uniwersytecie Humboldta w Berlinie. Posiada wieloletnie doświadczenie w obsłudze polskich i niemieckich przedsiębiorców z branży transportowej. Specjalizuje się w prowadzeniu spraw międzynarodowych, w szczególności egzekucją należności w Niemczech. Prowadzi szkolenia w zakresie zakładania oraz prowadzenia firmy w Niemczech. Reprezentuje przedsiębiorców w sporach sądowych na gruncie Konwencji CMR oraz prawa przewozowego.

2. Katarzyna Musiałek – Sawicz, prawniczka w spółce Transcash Kancelaria Prawna Baranowski Sp.k. Absolwentka polsko-niemieckich studiów prawa na Uniwersytecie Europejskim Viadrina we Frankfurcie nad Odrą (LL.B., LL.M.) i Wydziale Prawa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Odbyła aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej we Wrocławiu. W 2021 r. uzyskała pozytywny wynik egzaminu adwokackiego. Ukończyła podyplomowe studia kształcenia tłumaczy przysięgłych i specjalistycznych w zakresie języka niemieckiego w Wyższej Szkole Filologicznej we Wrocławiu. Jest członkiem Niemiecko-Polskiego Stowarzyszenia Prawników (DPJV). Swoje doświadczenie zdobywała praktykując w polskich i niemieckich kancelariach adwokackich. Doradza w obszarze polsko-niemieckiego obrotu gospodarczego. Prowadzi kompleksową obsługę klientów niemieckojęzycznych. Zajmuje się również prawem rodzinnym, prawem pracy oraz prawem karnym. Biegle zna język niemiecki, w tym prawniczy. Posługuje się również językiem angielskim i włoskim.

->  Warsztaty dla Managerów Transportu i Logistyki #2

REJESTRACJA NA SZKOLENIE

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.