Autor: Bartłomiej Drążkiewicz

Już w kwietniu 2024 dowiesz się ile zarabiają kierowcy – zapowiedź raportu 

Wczoraj w katowickim Novotelu odbyły się Spotkania Transportowe. Wydarzenie zgromadziło licznych przewoźników, wystawców oraz interesujących prelegentów. Jedną z mówczyń była Anna Majowicz, dyrektor operacyjna Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Jej wystąpienie skupiło się na kierowcach oraz dało przedsmak kwietniowej premiery PITD, czyli raportu o zarobkach kierowców.

19 marca w Katowicach, podczas Spotkań Transportowych zorganizowanych przez TSL Biznes mogliśmy zobaczyć wystąpienie Anny Majowicz z Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. Nasza COO zapowiedziała tam premierę raportu o zarobkach kierowców. 

Choć szczegóły zostaną ujawnione dopiero w raporcie, Majowicz deklaruje ważne informacje dotyczące zarobków kierowców, warunków pracy oraz aktualnej sytuacji na rynku przewoźników.

Co tam u kierowców?

Anna Majowicz rozpoczęła swoje wystąpienie od krótkiej prezentacji Polskiego Instytutu Transportu Drogowego. 

Znana szerszemu gremium z prowadzenia debat eksperckich w PITD prelegentka, podkreśliła, że jednym z celów naszego Instytutu jest promowanie zawodu kierowcy, który jest niezwykle istotny dla całej gospodarki. 

Bez kierowców półki w sklepach będą puste. 

stwierdza dyrektor operacyjna PITD.

Wypowiedź Majowicz skupiła się na tematach związanych z zarobkami kierowców, lukami kadrowymi, zmianami w wynagrodzeniach oraz wieku kierowców. 

Przedstawiła także konkretne dane i statystyki dotyczące liczby kierowców, zarobków oraz tendencji rynkowych.

Zaczynając od zarobków kierowców oraz luk kadrowych w tej branży, zaznaczyła, że wzrost płacy minimalnej miał wpływ na całą branżę. Jest to szczególnie istotne dla przewoźników delegujących kierowców za granicę, którym koszty drastycznie wzrastają. 

Omówiła również kwestie świadectw dla kierowców spoza Unii Europejskiej, gdzie pokazała spadek świadectw wydawanych dla ludzi z Ukrainy, ale prawie stuprocentowy wzrost dla Białorusi. Podzieliła się tez spostrzeżeniem o nowym kierunku świadectw, jakim są kraje afrykańskie. 

Anna przytoczyła też szereg zmian w warunkach pracy kierowców, które ulegają poprawie. 

Na koniec wspomniała o najnowszym raporcie PITD.

->  Zapraszamy do udziału w konferencji TRENDOWNIA 2024: Na styku logistyki i biznesu!

Premiera raportu już 11 kwietnia!

Kwietniowy raport o zarobkach kierowców przybliży nam więcej aktualnych informacji na temat kierowców, ich zarobków oraz warunków pracy. Premiera odbędzie się w trakcie debaty online już 11 kwietnia. To doskonała okazja, aby poznać najnowsze dane i być na bieżąco z sytuacją na rynku transportu drogowego.

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.