Autor: Anna Majowicz

Konferencja Polska Logistycznym Hubem Europy

Rozpoczyna się konferencja ,,Polska Logistycznym Hubem Europy”, którą zorganizowaliśmy w Hotelu Marriott w Warszawie.

Transmisja na żywo emitowana jest na naszym kanale YouTube

oraz na naszym profilu na Facebooku.

AGENDA:

9:30 – 9:40 Rozpoczęcie i powitanie

9:40 – 10:00 Keynote Speech

10:00 – 11:30 Panel 1 ,,Transport intermodalny szansą dla polskiej gospodarki”

Polska ze względu na swoje położenie ma ogromną szansę, aby stać się największym hubem logistycznym Europy. Transport intermodalny cieszy się coraz większym zainteresowaniem. Dzięki pandemii wolumeny na Nowym Jedwabnym Szlaku zwiększyły się kilkakrotnie, jednakże wąskim gardłem są Małaszewicze, które obecnie osiągnęły już swoją maksymalną przepustowość. Jeżeli nie zostaną rozbudowane, Polska może stracić swoją szansę. Zaplanowane inwestycje do 2035 roku, to rozbudowa portów morskich w Gdańsku i Gdyni oraz budowa Centralnego Portu Komunikacyjnego. Czy oparcie transportu na tych trzech punktach wystarczy, aby Polska stała bezkonkurencyjnym logistycznym hubem Europy?

Moderator:

 • Mateusz Izydorek, Dyrektor Klastra ,,Luxtorpeda 2.0″

Uczestnicy:

 • Andrzej Banucha, zastępca dyrektora w Biurze Strategii, Relacji Inwestorskich i Promocji PKP CARGO S.A.
 • Zbigniew Tracichleb, prezes zarządu PKP LHS
 • Rafał Zgorzelski, członek zarządu PKP S.A.
 • Daniel Ryczek, Dyrektor Handlowy CLIP Intermodal Sp. z o.o.

11:30 – 11:45 Przerwa kawowa

11:45 – 13:00 Panel 2 ,,Cyfryzacja w branży TSL – trend czy konieczność”

Zwiększające się wolumeny ładunków, pojawienie się nowych połączeń do Europy Zachodniej czy Chin wymuszają wykorzystanie nowych narzędzi. To one mają pomóc w optymalizacji procesów, w monitorowaniu ładunków czy po prostu w zwiększeniu wydajność pracy. Ale na co się zdecydować? Czy rzeczywiście firma tego potrzebuje?

Moderator:

Szymon Knychalski, redaktor naczelny trans.INFO

Uczestnicy:

 • Tomasz Wlaź, Naczelnik Wydziału Krajowego Systemu Cyberbezpieczeństwa w Departamencie Cyberbezpieczeństwa  Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
 • Agnieszka Szwaj, Marketing Manager Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o.
 • Mateusz Chrzanowski, prezes zarządu ja-pojade.pl
 • Wojciech Wrzesień, Dyrektor Działu ds. Strategii i Rozwoju Biznesu
->  Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy wdrażającej przepisy Pakietu Mobilności

13:00 – 13:45 Przerwa lunchowa

13:45 – 14:00 Keynote Speech

14:00 – 15:15 Panel 3 ,,Globalne wyzwania w transporcie drogowym”

W ostatniej dekadzie obserwować można było dynamiczny wzrost branży transportu drogowego, zarówno na rynku krajowym, jak i na rynkach europejskich. Ten sukces swoje odzwierciedlenie znajduje w ciągłym niedoborze kierowców zawodowych. Według analiz PwC w przyszłym roku luka w tym braku może wynieść nawet 200 tys. osób! Pakiet Mobilności, Brexit czy pandemia koronawirusa, to tylko niektóre z wyzwań z jakimi muszą się mierzyć przewoźnicy w ostatnim czasie. Co zatem należy zrobić, aby zatrzymać kierowców u siebie? Jakie działania muszą zostać podjęte, aby zachęcić młodych ludzi do wykonywania tego zawodu?

Moderator:

Robert Przybylski, redaktor Rzeczpospolitej

Uczestnicy:

 • Seweryn Szwarocki, Dyrektor Biura Pełnomocnika Rządu ds. CPK w Ministerstwie Infrastruktury
 • Joanna Porath, Prezes AC Porath Sp. z.o.o.
 • Jacek Karcz, Konsultant Sprzedaży w Gruber Logistics,
 • Marcin Wolak, Ekspert branży TSL, Polski Instytut Transportu Drogowego

Sfinansowano ze środków Narodowy Instytut Wolności w ramach programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO. Komitet do spraw Pożytku Publicznego.

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.