Autor: Anna Majowicz

Łódzkie – Centralny HUB logistyczny Europy

W dniach 15-16 października odbywało się XI europejskie forum gospodarcze łódzkie 2018. Forum stanowi platformę wymiany doświadczeń pomiędzy przedstawicielami świata biznesu, nauki i władzami samorządowymi. W wydarzeniu tym brał również udział prezes zarządu Polskiego Instytut Transportu Drogowego, który został zaproszony do udziału w wydarzeniu specjalnym drugiego dnia „Łódzkie – Centralny HUB logistyczny Europy”

Panel stanowił przestrzeń do dyskusji dla przedsiębiorców z branży logistycznej, naukowców, administracji rządowej i samorządowej, a wnioski z niego płynące będą stanowić inicjatywę dla przyszłorocznej konferencji logistycznej „Łódzkie – Centralny Hub Logistyczny Europy jako zakończenie nowego jedwabnego szlaku sieci transazjatyckiej”.

Celem Mitingu była eksploracja czterech głównych obszarów tematycznych:

  • wspólna strategia w tworzeniu grup biznesowych
    kluczowe przeszkody handlowe w poszczególnych państwach interesariuszach na trasie jedwabnego szlaku (spedycja, prawo, zabezpieczenie, cło)
    interesy polityczno-ekonomiczne wzdłuż jedwabnego szlaku
    rozwój korytarzy transportowych i punkty węzłowe sieci transeuropejskich

Spotkanie zainaugurował prof. dr hab. inż. Sławomir Wiak – Rektor Politechniki Łódzkiej

W panelu wprowadzającym „Geopolityka, infrastruktura, polityka i biznes na jedwabnym szlaku – współpraca czy Konflikt?” udział wzięli:

Radosław Domagalski-Łabędzki – doradca Prezesa BGK, założyciel Polsko-Chińskiej Izby Handlowej, były Prezes KGHM SA
Tomasz Grzelak – Prezes Hatrans Sp. z o.o.
Radosław Pyffel – Pełnomocnik Zarządu PKP CARGO SA ds. rozwoju rynków dalekowschodnich, były członek Rady Dyrektorów Azjatyckiego Banku Inwestycji Infrastrukturalnych

Na koniec zostały zaprezentowane podsumowania zagadnień opracowanych przy stolikach tematycznych.

->  Wesołych Świąt Wielkanocnych!

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.