Autor: Anna Majowicz

Nowatorskie rozwiązanie dla branży transportowej

Długie terminy płatności to niestety charakterystyczna cecha branży transportowej. Na należności przedsiębiorcy czekają od 30 do nawet 90 dni. Prawie 2,5 miesiąca bez zapłaty za swoją pracę, to ogromne wyzwanie i zagrożenie dla płynności finansowej firmy. Na szczęście ostatnio na rynku pojawiło się niezwykle innowacyjne rozwiązanie, które pomaga przedsiębiorcom z branży w terminowym regulowaniu comiesięcznych zobowiązań.

zatory płatnicze to przeszłość

Zatory płatnicze to przeszłość

Nowatorskie rozwiązanie dla branży transportowej proponuje właściciel systemu Finteq. Firma opracowała innowacyjne rozwiązanie w ramach którego dostarcza technologiczną platformę, pozwalającą na stały i systematyczny dostęp do pieniędzy dla wszystkich firm współpracujących w łańcuchu dostaw – zupełnie bez formalności, bez oczekiwania, a co najważniejsze bez ryzyka.

Naszą platformę kierujemy w szczególności do firm spedycyjnych (bez względu na wielkość) oraz większych firm transportowych, które mają nadwyżki finansowe lub dostęp do taniego kapitału. Świetnie sprawdzi się tam, gdzie wykorzystywane jest skonto. Dzięki platformie Finteq każdy nasz klient może zaoferować usługę natychmiastowej płatności za fakturę dla wszystkich swoich dostawców i podwykonawców. Przewoźnicy za pomocą aplikacji mobilnej mogą wypłacać pieniądze z wystawionych faktur przed terminem

– wyjaśnia Rafał Chraboł, właściciel platformy i dodaje, że od teraz dzięki Finteq niemal każda firma, bez względu na wielkość może uruchomić swój własny program finansowania dostawców.

Na czym polega innowacyjność usługi Finteq?

Standardowe finansowanie dostawców opiera się zazwyczaj na faktoringu odwrotnym lub na dyskoncie. W takiej formule to bank lub inna instytucja finansowa czerpie największe korzyści z podstawienia kapitału. W rozwiązaniu Finteq dana firma może zasilić platformę swoim kapitałem i osiągać z niego zyski.

Nasz klient może zaoferować swoim dostawcom usługę natychmiastowej płatności od razu po uruchomieniu platformy. Dostawcy i podwykonawcy korzystając z aplikacji mobilnej, mogą z niej wypłacać środki w dowolnym czasie i miejscu, a cały zysk z przyspieszenia płatności wędruje nie do firmy finansującej, nie do banku, tylko do klienta

– tłumaczy prezes Finteq.

->  Kierowcy zawodowi - zarabiają dużo czy mało?

Pełna elastyczność i zero zobowiązań

Co to oznacza? Przede wszystkim, lepsze zarządzanie relacjami z przewoźnikami, stabilny i odporny łańcuch dostaw, lepszą rentowność biznesu.

Mając nadwyżki kapitałowe, chcąc zadbać o dostawców i zbudować z nimi jeszcze lepsze relacje, możesz zaoferować usługę Finteq na bardzo atrakcyjnym poziomie, znacząco niższym niż koszt faktoringu czy kredytu, co spowoduje, że dla takiego przewoźnika usługa Finteq będzie usługą pierwszego wyboru

– ocenia Rafał Chraboł.

Istotnym jest, że przewoźnik nie ma obowiązku korzystania z usługi Finteq. Korzysta z niej wtedy, kiedy chce i w jakim chce zakresie. Przykładowo wystawiając 5 faktur, może wybrać pieniądze za cztery. Fakturę może nawet podzielić na kilka transz. To jego decyzja. A co najważniejsze nie musi już nigdy więcej prosić o skonto.

Finteq to finansowanie bez ryzyka

Patrząc na ogólną koncepcję Finteq można odnieść wrażenie, że jest to niezwykle innowacyjny model zarządzania płynnością w łańcuchu dostaw. Jej autorom udało się bowiem rozprawić również z ryzykiem kredytowym. Finansowanie pozbawione ryzyka regresu, to kolejna istotna cecha, która odróżnia Finteq od innych rozwiązań dostępnych na rynku. I to jest wartość, która w pierwszej kolejności zainteresuje wszystkich przewodników.

Więcej o platformie Finteq i jej funkcjonalnościach przeczytacie TUTAJ
Finteq

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.