Autor: Anna Majowicz

PITD na spotkaniu dotyczącym eCMR w Wilnie [projekt DIGINNO]

Polski Instytut Transportu Drogowego reprezentowany przez Marcina Wolaka, wspólnie z przedstawicielami Krajowej Izby Gospodarczej Elektroniki i Telekomunikacji (KIGEiT), będącej partnerem projektu Digital Innovation Network (DIGINNO) wzięli udział w spotkaniu grupy roboczej zajmującej się Transgranicznym eCMR – elektronicznym listem przewozowym w transporcie drogowym.

Spotkanie, które 13 grudnia 2018 roku odbyło się w Wilnie było świetną okazją do wymiany informacji o aktualnej sytuacji związanej z wdrożeniem e-CMR w poszczególnych państwach regionu Morza Bałtyckiego.

Przedstawiciele poszczególnych państw prezentowali aktualny stan prawny (podobnie jak Polska, nie wszystkie kraje zakończyły jeszcze proces ratyfikacji protokołu dodatkowego e-CMR czy nie dostosowały prawa krajowego do nowych wymagań), postęp prac w ramach rozwijania projektu na szczeblach administracyjnych i biznesowych, a także wizje i proponowane koncepcje rozwiązań szczególnie w ujęciu transgranicznym. W spotkaniu udział brali przedstawiciele organizacji pozarządowych, biznesu, a także instytucji rządowych. Reprezentowane były m.in. takie kraje jak Litwa, Łotwa, Estonia, Polska, Norwegia czy Dania. Swoje rozwiązania prezentowali również goście z Belgii.

Digital Innovation Network (DIGINNO)‚ jest ukierunkowany na przyspieszenie rozwoju gospodarki cyfrowej i procesu przejścia na jednolity rynek cyfrowy w Regionie Morza Bałtyckiego.

Ma to nastąpić poprzez rozwijanie umiejętności decydentów, stowarzyszeń branżowych, instytucji badawczych i MŚP, które umożliwią szybsze i bardziej wydajne wdrażanie rozwiązań cyfrowych, zarówno w sektorze publicznym, jak i prywatnym.

Jednym z głównych punktów zainteresowania projektu DIGINNO jest zwiększenie potencjału i podniesienie świadomości instytucji publicznych, organizacji i przedsiębiorstw w rozwijaniu cyfrowych usług transgranicznych G2B, promowanie ponadnarodowej współpracy poprzez budowanie sieci digitalizacji usług i społeczności G2B, szerzenie wiedzy i podnoszenie świadomości odnośnie przykładów sukcesu, opracowanych przykładowych modeli usług, możliwości i korzyści. Głównym rezultatem prac mają być 4 przykładowe modele transgranicznych usług cyfrowych G2B i właśnie jedną z wybranych usług cyfrowych jest e-CMR – elektroniczny list przewozowy w transporcie drogowym.

->  Przewoźniku, wymiana tachografu Cię nie ominie

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.