Autor: Kamil Zając

Prywatna Giełda Transportowa produktem innowacyjnym 2023

Laureaci Gali Logistyki, Transportu i Produkcji już ze statuetkami. Polski Instytut Transportu Drogowego miał zaszczyt być partnerem medialnym XXII edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, zorganizowanej przez Eurologistics Media Group, 30 listopada br. w Warszawie. Prywatna Giełda Transportowa Trans.eu otrzymała jedną z głównych nagród w kategorii produkt innowacyjny dla logistyki, transportu i produkcji 2023. Kto i za co otrzymał nagrody w pozostałych kategoriach?

Prywatna Giełda Transportowa nagrodzona za innowacyjność

Prywatna Giełda Transportowa laureatem "XXII Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2023"

Źródło: Log24.pl

Dzięki zamkniętemu, bezpiecznemu środowisku, Prywatna Giełda Transportowa stwarza unikalną przestrzeń dla spedytorów i załadowców, umożliwiając im efektywne zarządzanie ofertami i wymianę usług. Polski Instytut Transportu Drogowego, będąc partnerem medialnym wydarzenia, był świadkiem, jak kapituła konkursu nagrodziła tym samym nową wizję działania giełd transportowych. Trans.eu stworzył rozwiązanie, budujące zamknięte i bezpieczne środowisko dla załadowców i przewoźników. Prywatna Giełda Transportowa umożliwia firmom spedycyjnym zapraszanie swoich sprawdzonych przewoźników, publikowanie ofert i skracanie czasu potrzebnego na zarządzanie procesem przewozowym. To innowacyjne narzędzie zostało docenione jako skuteczny sposób na zminimalizowanie nierzetelnej konkurencji i szybki dostęp do zaufanych partnerów.

Jak działa Prywatna Giełda Transportowa?

Giełda prywatna działa na zasadzie zaproszeń, które spedytorzy kierują do sprawdzonych przewoźników. Dzięki temu środowisko staje się mniej liczne, co ułatwia zdobywanie frachtów bez dużej konkurencji. Wartość dodana wynika także z bezpieczeństwa płatniczego i transparentności transakcji. Współpraca z zaufanymi kontrahentami na platformie Trans.eu gwarantuje bezpieczną cyfrową współpracę. Przewoźnicy otrzymują oferty tylko od zaufanych zleceniodawców, z którymi zbudowali relacje. Przewoźnicy mają również pierwszeństwo dostępu do ofert, co pozwala na szybkie podejmowanie decyzji i efektywne zarządzanie ładunkami.

->  Co skrywa treść raportu „Spedycje cyfrowe - odpowiedź na wyzwania w nowoczesnym świecie?”?

Laureaci XXII Gali Logistyki, Transportu i Produkcji 2023

W trakcie XXII edycji Gali Logistyki, Transportu i Produkcji, przyznano prestiżowe nagrody w różnych kategoriach, wyróżniając firmy za ich innowacyjność i wkład w rozwój branży.

W kategorii Operator Logistyczny Roku 2023 nagrody zdobyły:

 1. NORTHGATE LOGISTICS – Godło Złote.
 2. RABEN LOGISTICS POLSKA – Godło Srebrne.
 3. TVM TRANSPORT & LOGISTICS – Godło Brązowe.

Produkt Innowacyjny dla Logistyki, Transportu i Produkcji 2023

W tej kategorii najważniejsze wyróżnienia przypadły firmom:

 1. DSR za „PMSA” – Production Management Smart Advisor – Innowacyjna analityczno-predykcyjna metoda rekomendacji, umożliwiająca inteligentne proponowanie zmian w procesie produkcyjnym.
 2. AIUT za „AFORMIC” – Inteligentna Platforma Intralogistyczna. Zapewnia ona kompleksową automatyzację i autonomiczną kontrolę wewnętrznych operacji logistycznych.
 3. TRANS.EU za „Prywatną Giełdę Transportową”.

Program Green Designer

W pierwszym roku istnienia konkursu Green Designer, przyznano nagrody dla:

 1. LIBRA PARTNERS za „Ekopaletę” – Innowacyjne podejście do produkcji palet.
 2. PANATTONI za „Panattoni Park Konin”, będący projektem obiektu produkcyjno-magazynowego.
 3. PROLOGIS za „Obiekt produkcyjno-magazynowy w Prologis Park Łódź”. Stanowi on inwestycję magazynową z zastosowaniem nowoczesnych, ekologicznych rozwiązań.

Program Supply Chain Designer 2023

W tej kategorii przyznano trzy nagrody główne:

 1. COLIAN za innowacyjny projekt magazynu automatycznego z nadziemnym łącznikiem do produkcji oraz systemami MFC, DMS i WMS w Opatówku. Projekt wyróżnia zaawansowany proces transportu produktu od linii produkcyjnej do regałów, integrując jednocześnie procesy dystrybucyjne z systemami IT klientów.
 2. KAUFLAND Polska Markety za projekt „KKP Kaufland Klapp-Palette” w Centrum Dystrybucyjnym w Woli Krzysztoporskiej. Są to autorskie palety składowe specjalnie dostosowane dla branży handlowej. Ich zadaniem jest optymalizacja procesów logistycznych i korzyści ekologiczne.
 3. UNILEVER Poland Services za projekt „Ultra Data Model”. Polega on na „dostarczaniu i konsolidacji danych z różnych źródeł i systemów. Kompleksowe podejście firmy do przetwarzania danych cechuje się wysokim poziomem optymalizacji procesów. Co więcej, generuje szereg korzyści zarówno dla firmy, jak i współpracujących podmiotów, takich jak przewoźnicy”.
->  Do 2027 r. powstanie linia kolejowa dużych prędkości, która połączy Dolny Śląsk z CPK

Laureaci gali nieustannie zmieniają polską branżę TSL

Gala Logistyki, Transportu i Produkcji promuje liderów nowoczesności, innowacyjności w polskiej branży TSL. Laureaci prezentują różnorodne podejścia i rozwiązania, które oddziaływają na biznesy, wyznaczając nowe trendy. Polski Instytut Transportu Drogowego, jako partner medialny, aktywnie uczestniczy w promocji projektów, chcąc zachęcić inne firmy do poszukiwania własnej drogi do innowacyjności.

Prywatna Giełda Transportowa [więcej]

Szerzej temat Prywatnej Giełdy Transportowej wyjaśnił Jakub Szałek w artykule: „Giełda prywatna – frachty bezpośrednio od zaufanych kontrahentów”.

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.