Autor: Kamil Zając

Raport Mobility 2032 – czy jesteś gotowy? Premiera

„Raport Mobility 2032 – czy jesteś gotowy?”, przygotowany przez Polski Instytut Transportu Drogowego wraz z Webfleet Solutions jest przeglądem kierunków, w które podążą przedsiębiorstwa z branży TSL w ciągu najbliższych 10 lat, do 2032 roku. Opracowanie odnosi się do wyzwań technologicznych, celów polityki klimatycznej względem transportu, a także tego, jak nowoczesna flota wpływa na walkę z emisją CO2.

Jakie są priorytety branży TSL w nadchodzących latach?

Przepytaliśmy 110 respondentów, z czego 53% reprezentowało branżę transportową. Na ten moment możemy powiedzieć, że 60% przepytanych przez nas respondentów rozumie, że nadchodzi koniec ery aut spalinowych, także w transporcie drogowym rzeczy. Przeprowadziliśmy też wywiady z ekspertami branżowymi, wdrażającymi nowoczesne technologie w swoich firmach.

Raport Mobility 2032 to najnowszy raport PITD, podsumowanie danych 1
Źródło: raport Mobility 2032, s. 4

Zdiagnozowaliśmy priorytety dla firm z branży TSL

Najważniejsze priorytety dla branży TSL w nadchodzących latach to: automatyzacja procesów, cyberbezpieczeństwo. Istotne będzie także posiadanie przeszkolonego personelu w zakresie umiejętności cyfrowych, a także większa integracja firmowych systemów z giełdami i platformami cyfrowymi.

Klienci widzą wymierne korzyści stosowania telematyki i nowych technologii. Za ich największe zalety postrzegają skrócenie czasu realizacji zleceń (25,6%), efektywniejsze wykorzystywanie floty (22,2%) oraz redukcję kosztów eksploatacji pojazdów (21,1%).

Dariusz Terlecki, Regional Director Poland & EE, Webfleet Solutions
Raport Mobility 2032 to najnowszy raport PITD, podsumowanie danych 2
Źródło: raport Mobility 2032, s. 5

Wnioski z badania

Największymi determinantami zmian będą dekarbonizacja, wyrażana w zastosowaniu ekologicznych technologii. Zmianie ulegnie sposób zasilania pojazdów, z paliw kopalnych, na zieloną energię. Co więcej, dochodzi do tego cyfryzacja dokumentacji, wraz z jej pełnym obiegiem. Będzie także wzrastała rola telematyki, pozwalającej maksymalizować efektywność w zarządzaniu flotą. Jakie są czynniki blokujące firmy przed szerokim wdrożeniem zielonych technologii? Co może dać przedsiębiorstwom poszerzenie stosowania telematyki? Jak się przygotować do rewolucji cyfrowej? Na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie: „Mobility 2032 – czy jesteś gotowy?”, który można BEZPŁATNIE pobrać z naszej strony. Partnerem, bez którego raport by nie powstał jest Webfleet Solutions, dziękujemy!

->  Sztuczna inteligencja wygeneruje duże przychody

POBIERZ bezpłatny raport

Partnerzy medialni

Trans.Info, Euro Logistics, Nowoczesny Magazyn, Transport Manager, Logistics Manager, Logistyka a Jakość, Logistyka, Glob Kurier, Obserwator Logistyczny, Log24, Łukasiewicz Poznański Instytut Technologiczny, etransport.pl

Zachęcamy do lektury raportów PITD

Pobierz raport Mobility 2032 - czy jesteś gotowy?

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.