Najnowszy raport Polskiego Instytutu Transportu Drogowego o transporcie intermodalnym jest już dostępny!
– Z wielką przyjemnością oddajemy w Państwa ręce publikację, która jest kontynuacją raportu „Transport intermodalny na Nowym Jedwabnym Szlaku. Analiza potencjału, bariery i szanse”. Poprzednia część cieszyła się ogromnym zainteresowaniem opinii publicznej, przedsiębiorców i polityków. Mamy nadzieję, że z niniejszą publikacją będzie podobnie – mówi dr inż. Justyna Świeboda, prezes Polskiego Instytutu Transportu Drogowego, autor i koordynator merytoryczny raportu.
Najnowsza publikacja PITD to 270 stron, które można traktować jako kompendium wiedzy o transporcie intermodalnym. Opracowanie zawiera podstawowe statystyki dotyczące przewozów intermodalnych, wyjaśnione są w nim kwestie prawne, a także ubezpieczeniowe. W raporcie znajdują się również informacje na temat taboru ciężarowego oraz kolejowego. – Szczególną uwagę skupiliśmy na przyszłości transportu intermodalnego. Dlatego też przedstawiamy stan obecny oraz plany infrastruktury liniowej. Dokładnie opisujemy infrastrukturę punktową, gdzie podkreślamy zaplanowane inwestycje, które będą stanowić kluczową rolę w rozwoju Polski. Transport intermodalny niewątpliwie przyczyni się do tego, aby Polska stała się logistycznym hubem Europy – ocenia dr inż. Justyna Świeboda.
Ostatnia część publikacji zawiera najnowsze rozwiązania wykorzystywane w transporcie intermodalnym zgodnie z rewolucją przemysłową 4.0. Autorzy przedstawiają również wizję tego, jak za 20, 30 lat może wyglądać transport ładunków i jakie korzyści wynikną z zastosowania różnych technologii przyszłości.
Raport stanowi cenne źródło wiedzy zarówno dla studentów i osób interesujących się transportem intermodalnym, jak i dla przedstawicieli biznesu czy administracji publicznej.
POBIERZ RAPORT
Publikacja powstała dzięki partnerom wydania: PKP Cargo, ABAX, Transbrokers.eu, Real Logistics i Nowakowski Transport Sp. z o.o.
Projekt sfinansowano przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018-2030.