Autor: Anna Majowicz

Raport ,,Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”. Premiera

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z Betacom wydał raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym. TMS i nowoczesne technologie”. W publikacji znajdują się odpowiedzi na wiele pytań dotyczących postępów w transporcie intermodalnym w Polsce. Zdaniem ekspertów to właśnie rozwój systemów TMS jest przyszłością dla usprawnienia transportu.

Transport intermodalny rozwija się

Według danych GUS w 2021 roku w terminalach intermodalnych w Polsce przeładowano łącznie 5,4 mln szt. kontenerów. Natomiast według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2021 roku koleją przewieziono 2,9 mln TEU. Transport intermodalny w kraju stale się rozwija, osiągając w ciągu 5 lat prawie dwukrotny wzrost. W raporcie znajdziemy opis wielu czynników wpływających na obecny udział tej gałęzi transportu oraz rozważania odnośnie jego przyszłości. Po analizie ostatnich 3 lat, aż ¾ przedsiębiorców realizujących transport intermodalny wskazało, że zarówno dla importu jak i eksportu rok 2021 był najlepszym okresem od 2019 roku. Firmy transportowe coraz częściej sięgają również po nowoczesne rozwiązania do zarządzania transportem. Dzięki inwestycji w innowacyjne systemy TMS zauważalny jest rozwój zarówno firm transportowych jak i samych systemów TMS, które są usprawniane na potrzeby klientów.

Raport odpowiada na wiele pytań

Czy transport intermodalny jest rozwiązaniem na obecne wyzwania braku zawodowych kierowców? W jaki sposób pandemia i wojna w Ukrainie wpłynęły na rozwój tej gałęzi transportu? Jak zmienia się udział transportu intermodalnego na przestrzeni lat? Czy intermodal pomoże w ograniczaniu emisji CO2?

Na te i szereg innych pytań znajdziecie Państwo odpowiedzi w najnowszym raporcie: „ Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”, który można BEZPŁATNIE pobrać:

POBIERZ RAPORT

->  E-CMR już za 2 lata

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.