Autor: Martyna Jemiołek

Raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”. Zaglądamy do środka

Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z Betacom opublikował raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym TMS i nowoczesne technologie”. Znaleźć w raporcie można m.in. odpowiedzi na wiele pytań dotyczących zarówno rozwoju systemów TMS i postępów w transporcie intermodalnym w Polsce.

Źródło: Raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”

Transport intermodalny w Polsce

W Polsce transport intermodalny bardzo dynamicznie się rozwija, a wzrosty kilkuprocentowe są notowane z roku na rok. Wzrasta zarówno liczba przewoźników intermodalnych jak i liczba miejsc przeładunkowych. Polska jest wiodącym krajem na rynku europejskim pod kątem inwestycji i realizacji transportu intermodalnego. Część ankietowanych nie prowadziło działalności w transporcie intermodalnym, lecz ze względu na kilka kluczowych czynników rozważają rozpoczęcie realizacji tego typu transportu. Szerzej zalety działalności w transporcie intermodalnym przedstawiano w raporcie. Pandemia i wojna w Ukrainie mocno wpłynęły na plany firm działających w sektorze transportu intermodalnego. Jak dokładnie przebiegały zmiany na liczbach sprawdź w treści raportu.

POBIERZ bezpłatny raport 

Źródło: Raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”

Systemy TMS w transporcie intermodalnym

Systemy TMS to nowoczesne narzędzie dla firm do zarządzania transportem. Stale rozwijane obecne moduły oraz stwarzane nowe funkcjonalności zachęcają do korzystania z możliwości nowoczesnego systemu. Nauka możliwości TMS według respondentów nie jest trudna, lecz jest kilka innych trudności, które opóźniają decyzję o rozpoczęciu korzystania z TMS.

Wdrażanie systemów TMS wpisuje się w realizację polityki paperless. Nowoczesne systemy posiadają możliwość cyfrowego przechowywania dokumentów. Pozwala to na realne oszczędności w materiałach
eksploatacyjnych druku jak i czasu – dokumenty są przechowywane w sposób ustrukturyzowany, a dostęp do nich jest możliwy dla każdego użytkownika systemu, co jest szczególnie ważne w przypadku organizacji o rozproszonej strukturze. Ponadto, polityka paperless i korzystanie z ustrukturyzowanej formy przechowywania dokumentów wpisuje się w trend dbania o cyberbezpieczeństwo informacji w firmie. Pliki są odpowiednio zabezpieczone infrastrukturą informatyczną, jak i modułem kontroli dostępu TMS przed nieuprawnionymi osobami.

Maciej Maciejewski
Development & Analysis Manager
Betacom S.A.

Dotychczasowe wyzwania w transporcie

Ostatnie lata obfitują w mnogość tzw. czarnych łabędzi, które pojawiając się nieoczekiwanie destabilizują rynek. Początkowo były to kolejne fale pandemii COVID-19, później konflikt zbrojny na Ukrainie. Polska branża TSL musiała również wprowadzić zmiany w ramach unijnego Pakietu Mobilności. Na dodatek na horyzoncie rysuje się kryzys gospodarczy, w którego tle mamy do czynienia z wysokim wskaźnikiem inflacji i stóp procentowych. Największymi wyzwaniami dla firm były m.in. Zielony ład, Cyfryzacja floty i Zamknięcie szlaków handlowych. Czy rosnący udział transportu intermodalnego może być odpowiedzią na te wyzwania? Z pewnością dowiemy się z treści raportu!

->  Chat GPT w transporcie - kto zostanie zastąpiony?

POBIERZ bezpłatny raport 

Źródło: Raport „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”
Baner RAPORT: Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym. TMS i nowoczesne technologie

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.