Autor: Bartłomiej Drążkiewicz

Relacja z konferencji „Polska Logistycznym Hubem Europy” 2024

– Na tej sali znajdują się liderzy branży TSL. To my mamy wpływ. To od nas zależy, jak w reprezentowanych przez nas firmach, będziemy podchodzić do wdrożeń, które są nie tylko pożyteczne dla biznesu, ale także dla całego społeczeństwa. Pora zacząć myśleć o szerszym interesie, nie tylko własnym – powiedział Marcin Haładuda z Trans.eu na konferencji Polska Logistycznym Hubem Europy. Wydarzenie zorganizowane przez Polski Instytut Transportu Drogowego na promie Polferries, odbyło się w niekonwencjonalnej i inspirującej atmosferze, łącząc merytoryczne prelekcje z niezapomnianą podróżą.

Promem z Gdańska do Nynäshamn

W dniach 15-17 maja 2024 roku odbyła się konferencja „Polska Logistycznym Hubem Europy” (PLHE), która przyciągnęła entuzjastów transportu, logistyki i spedycji z całego kraju. Konferencja rozpoczęła się nietypowo – od przeprawy promowej z Gdańska do malowniczego Nynäshamn w Szwecji.

Dzięki współpracy z Polferries (Polska Żegluga Bałtycka), uczestnicy mogli cieszyć się komfortową i bezpieczną podróżą przez Bałtyk, co dodatkowo podkreśliło wyjątkowy charakter tego wydarzenia.

Po dotarciu do Nynäshamn, uczestnicy udali się do Sztokholmu, gdzie mieli okazję zwiedzić miasto oraz zobaczyć Vasamuseet, muzeum dedykowane okrętowi Vasa.

Bogaty program edukacyjny

Program konferencji PLHE był bogaty i różnorodny, oferując uczestnikom szeroki wachlarz wykładów, debat oraz sesji networkingowych. Eksperci z różnych dziedzin TSL dzielili się swoją wiedzą i doświadczeniem.

Konferencję rozpoczęliśmy wykładem Elliny Lolis na temat skutecznej komunikacji międzykulturowej i jej wpływu na sukces w biznesie.

Po 18:30 odbyła się pierwsza debata pt. “O etyce w biznesie: kariera logistyka, a sztuczna inteligencja” prowadzona przez Kamila Nowaka z Transcash.eu. Udział w niej wzięli eksperci:

 1. Krzysztof Pusłowski, Trimble Transport & Logistics,
 2. Marcin Haładuda, trans.eu
 3. Agata Horzela, GS1
 4. dr hab. inż. Adam Koliński, prof.WSL, rektor Wyższa Szkoła Logistyki
 5. Michał Oliwa, SOTI

Następnie, o 19:30 odbyła się druga debata, podczas której Paulina Domarecka z PITD spytała o trendy i zmiany kształtujące rynek. Tutaj rozmówcami byli:

 1. Michał Niemiec, Shell,
 2. Magdalena Szaroleta, Raben Transport
 3. Mariusz Kowalski, Immaginare
 4. Marek Chudy, TSL Antkowiak
 5. dr inż. Justyna Świeboda, PITD

Drugiego dnia o 18:00 dzięki Justynie Świebodzie poznaliśmy rolę polskich hubów logistycznych. W jej debacie udział wzięli

 1. Joanna Porath, AC Porath,
 2. Marek Słomka, Cargotor Sp. z o.o.,
 3. dr Dorota Raben, Doktor nauk społecznych SGH
 4. dr hab. Maciej Stajniak prof.WSL, prorektor

Następnie Anna Majowicz omówiła prowadzenie firmy transportowej w dzisiejszych czasach oraz trudności jakie stoją przed przewoźnikami.

 1. Maja Maszońska, Maszoński Logistics,
 2. Łukasz Grajcar, Imex Logistics,
 3. Andrzej Olszewski, Karex Paczka Sp. Z o.o.
 4. Mateusz Noszkowicz, ABC Czepczyński

Jak widać, wśród prelegentów znalazły się autorytety branżowe, które wprowadziły uczestników w najnowsze trendy i wyzwania sektora TSL. Była to niepowtarzalna okazja do zdobycia wiedzy, nawiązania wartościowych kontaktów i przeżycia niezapomnianych chwil.

Spotkania VIP i atrakcje towarzyszące

Konferencja PLHE była również okazją do spotkań z VIP-ami oraz udziału w licznych atrakcjach towarzyszących. Uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w ekskluzywnych kolacjach oraz afterparty, które sprzyjały budowaniu relacji i wymianie doświadczeń w mniej formalnej atmosferze.

Wystąpienia specjalnych gości oraz inspirujące rozmowy z pewnością wzbogaciły wiedzę uczestników i pozwoliły na nawiązanie cennych kontaktów.

Na końcu, jedna z gościń, dr Dorota Raben opowiedziała również jak wygląda logistyka morska oraz układ portu gdańskiego.

Powrót do Polski z nowymi doświadczeniami

Po trzech intensywnych dniach pełnych nauki i inspiracji, uczestnicy konferencji wrócili do Gdańska bogatsi o nowe kontakty, perspektywy i pomysły na rozwój branży TSL.

Paulina, jedna z uczestniczek oraz prowadząca debatę, podzieliła się swoimi wrażeniami:

To dla mnie bardzo wyjątkowe chwile. Pierwszy raz byłam w Szwecji. Zwiedziliśmy muzeum Vasa, co było ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza ze względu na polskie wątki. Pierwszy raz też prowadziłam debatę i to z wybitnymi praktykami TSL. Uczestnicy bardzo cenili sobie merytorykę w trakcie wszystkich 4 rozmów. Wiele wyniosłam z tego doświadczenia.

chwali Paulina Domarecka

Podsumowanie konferencji PLHE

Justyna Świeboda, prezes PITD i organizatorka PLHE, podkreśliła sukces wydarzenia:

Jestem zadowolona z przebiegu ostatniej edycji oraz tendencji wzrostowej w liczebności uczestników konferencji. To dowód na to, że coraz więcej liderów holistycznie interesuje się sektorem. Takie spotkanie pozwala wspólnie zastanowić się nad obecnymi wyzwaniami i potencjalnymi rozwiązaniami dla rynku TSL. Wierzę, że razem jesteśmy w stanie wiele zmienić w branży 

mówi Justyna Świeboda

Konferencja PLHE stworzyła przestrzeń zarówno do poszerzania horyzontów merytorycznych oraz do budowania relacji i wzmacniania więzi w branży. Fakt, że uczestnicy wrócili do Gdańska nie tylko bogatsi o wiedzę, ale także o nowe pomysły i kontakty biznesowe, świadczy o niezwykłej wartości tego spotkania. Takie wydarzenia są kluczowe dla rozwoju i integracji środowiska. Jestem przekonana, że bogaty program konferencji na długo pozostanie w pamięci uczestników. Z niecierpliwością czekam na kolejną edycję! 

mówi Anna Majowicz, dyrektor operacyjna PITD

Konferencja „Polska Logistycznym Hubem Europy” okazała się nie tylko profesjonalnym wydarzeniem branżowym, ale także niezapomnianą przygodą, która na długo pozostanie w pamięci wszystkich jej uczestników. PLHE 2024 to dowód na to, że coraz więcej ludzi widzi Polskę jako kluczowego gracza na europejskiej mapie logistyki i transportu.

Partnerzy wydarzenia: Shell, Trimble Transportation, GS1, SOTI, Immaginare, Imex Logistics, AC Porath.

Do zobaczenia na pokładzie za rok!

->  Zapraszamy do udziału w konferencji TRENDOWNIA 2024: Na styku logistyki i biznesu!

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.