Walne Zgromadzenie Członków Klastra Luxtorpeda 2.0 połączone z wizytą studyjną na terminalu w Małaszewiczach

0
Autor: Anna Majowicz

Polski Instytut Transportu Drogowego wziął udział w tegorocznym Walnym Zgromadzeniu Członków Klastra Luxtorpedy 2.0 – skutecznego i wiarygodnego podmiotu reprezentującego sektor rynku transportowego, skupiającego największe przedsiębiorstwa branży w Polsce.

Podczas spotkania, które miało miejsce w Terespolu, członkowie Klastra omówili cele, strategię działania oraz plan wydatków na kolejny rok pracy zespołu.

Przedstawiciele Polskiego Instytutu Transportu Drogowego mieli okazję zaprezentować założenia najnowszego raportu PITD o transporcie intermodalnym w Polsce, którego premiera odbędzie się na przełomie września/października br.

Tegoroczne Walne Zgromadzenie Członków Klastra połączone zostało z wizytą studyjną na terenie terminala intermodalnego w Małaszewiczach. Jak zaznacza Mateusz Izydorek, dyrektor biura Klastra Luxtorpedy 2.0, jest to dobra forma, łącząca aspekty związane z formalną działalnością Klastra z elementami edukacyjnymi, dla przedstawicieli firm członkowskich.

– Terminal w Małaszewiczach jest jednym z kluczowych, jeśli chodzi o strategiczne znaczenie w rozwoju transportu intermodalnego na terenie naszego kraju. Na co dzień mamy do czynienia głównie z teorią, dlatego niezwykle cenna jest możliwość obserwacji praktycznych sposobów działania, ponieważ uwidacznia nam to zależności oraz wyzwania przed jakimi stoimy w tej dziedzinie. Tym bardziej cieszę się, że mogliśmy na własne oczy zobaczyć jak funkcjonowanie terminal PKP Cargo w Małaszewiczach – podsumowuje spotkanie Mateusz Izydorek, dyrektor biura Klastra Luxtorpedy 2.0.

->  Działania branży TSL w obliczu nowych wyzwań pandemii

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *