Autor: Bartłomiej Drążkiewicz

Wszystko, co musisz wiedzieć o CMR w zasięgu twojej ręki! – Praktyczne warsztaty

Transport towarów jest istotnym elementem funkcjonowania każdej firmy logistycznej. List przewozowy odgrywa kluczową rolę w zapewnieniu płynności tego procesu. Jesteś przedsiębiorcą prowadzącym firmę transportową? A może zajmujesz się logistyką w innym sektorze? Nieważne! Właściwe zrozumienie Konwencji CMR oraz praktyczne umiejętności wypełniania listu przewozowego znacznie wpłyną na efektywność Twojego biznesu.

List przewozowy to najważniejszy dokument w transporcie. Jego niewłaściwie uzupełnienie może powodować szereg negatywnych konsekwencji. Opóźnienie lub utratę płatności. Kłopoty związane z ubezpieczeniem towarów. Także konsekwencje prawne w przypadku sądowych sporów. A to tylko kilka z wielu.

Ponadto, czy znasz wszystkie funkcje CMR? Wiesz czym jest eCMR i jakie zmiany przynosi?

Nie masz pewności?

Weź udział w szkoleniu i dowiedz się wszystkiego o liście przewozowym. Nasze szkolenie rozwiąże wszystkie twoje wątpliwości!

Dlaczego to szkolenie jest dla Ciebie istotne?

  1. Znaczenie Listu Przewozowego: Dowiesz się, dlaczego list przewozowy jest najważniejszym dokumentem w transporcie, jak wpływa na bezpieczeństwo i płynność logistyki, oraz jak uniknąć pułapek związanych z jego niewłaściwym wypełnieniem.
  2. Budowa i Funkcje Listu Przewozowego: Przeanalizujesz poszczególne pola listu przewozowego, dowiesz się o funkcjach kopii, oraz konsekwencjach nieprawidłowego wypełnienia tego dokumentu.
  3. Niewłaściwe Wypełnienie Listu Przewozowego: Nauczysz się rozpoznawać i unikać błędów wypełniania listu przewozowego, oraz dowiesz się, jak sobie radzić z sytuacjami spornymi związanych z tym dokumentem.
  4. E-CMR: Poznasz nowoczesne rozwiązania w transporcie drogowym, takie jak elektroniczny list przewozowy (eCMR), oraz dowiesz się o działaniach Międzynarodowej Unii Transportu Drogowego (IRU) w tym zakresie.

Kto prowadzi szkolenie?

Szkolenie poprowadzą: Paweł Łazarewicz i Maurycy Kieruj.

To doświadczeni radcowie prawni z bogatym doświadczeniem w obsłudze podmiotów gospodarczych w zakresie transportu.

Termin i koszt szkolenia

Szkolenie odbędzie się online 18 kwietnia 2024, w godzinach 9:00 – 15:00.

Koszt uczestnictwa to 799 zł netto za osobę do 2 kwietnia 2024, oraz 999 zł netto za osobę po tej dacie.

->  Sieć terminali intermodalnych w Polsce zagęszcza się

Zostań mistrzem listu przewozowego!

Jeśli chcesz zwiększyć swoją wiedzę i umiejętności w zakresie Konwencji CMR oraz listu przewozowego, nie przegap okazji uczestnictwa w szkoleniu.

Dzięki praktycznym wskazówkom i przykładom, zdobędziesz niezbędną wiedzę, która pomoże Ci w zapewnieniu płynności i bezpieczeństwa przewozu towarów.

Zapisz się już dziś i stań się mistrzem eCMR! Kliknij tutaj.

Grafika promująca praktyczne warsztaty z konwencji CMR, prowadzone przez radców prawnych Maurycego Kieruja i Pawła Łazarewicza, odbędzie się online 18.04.2024 w godz. 9:00-15:00. Organizowane przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz TC Kancelaria Prawna.

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.