Autor: Anna Majowicz

Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym – premiera raportu

Zapraszamy do udziału w debacie, podczas której odbędzie się oficjalna premiera raportu „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”. Raport przygotowany został przez Polski Instytut Transportu Drogowego we współpracy z Betacom.

Co znajdziemy w raporcie Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym?

Według danych GUS w 2021 roku w terminalach intermodalnych w Polsce przeładowano łącznie 5,4 mln szt. kontenerów. Natomiast według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2021 roku koleją w Polsce przewieziono 2,9 mln TEU. Transport intermodalny w kraju stale rozwija się, osiągając w ciągu 5 lat prawie dwukrotny wzrost.

Badania przeprowadzone przez Polski Instytut Transportu Drogowego wykazały, że ponad połowa przewoźników uważa, że transport intermodalny może rozwiązać problem niedoboru kierowców. Co więcej, 54% badanych, realizujących już tę formę transportu posiada narzędzia TMS do zarządzania transportem intermodalnym.

Czy transport intermodalny może realnie rozwiązać problem braku kierowców?

Jakich technologii używać, aby zwiększyć efektywność i atrakcyjność transportu intermodalnego?

Na te i inne pytania staraliśmy się odpowiedzieć raporcie.

Zapisz się już dziś na debatę! (link do rejestracji)

Zapraszamy na debatę o transporcie intermodalnym. Zapisz się już dzisiaj! Webinar rozpocznie się we wtorek, 25 października, o godz. 10:00. Zachęcamy do zadawania pytań w trakcie dyskusji.

Zapraszamy do udziału w debacie i wysłuchania ekspertów:

  • Igora Matusa, wiceprezesa zarządu CCC S.A.,
  • Karola Robaczewskiego, dyrektora Centrum Dystrybucji X-KOM,
  • Pawła Moskały, prezesa zarządu Real Logistics,
  • Damiana Swobody, konsultanta Betacom.

Spotkanie poprowadzi:

  • dr inż. Justyna Świeboda, prezes PITD.

Nie zwlekaj i zapisz się już dziś! Liczba miejsc na debatę jest ograniczona! (link do rejestracji)

->  Jak zadbać o płynność finansową w transporcie? Darmowy webinar

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.