O nas

Polski transport króluje na europejskich drogach. Obsługujemy niemal 30% transportu międzynarodowego i 17% wszystkich przewozów w UE. Tutaj nie ma nam równych. W kraju rozwija się infrastruktura. Otwierają się kolejne szanse i możliwości związane z ciągłymi inwestycjami w porty morskie, lotniska, ale i centra logistyczne czy huby i terminale przeładunkowe. Polska ma nie tylko ambicje, ale i realne możliwości, by nadal się w tym sektorze rozwijać i zdobywać kolejne pola na logistycznej mapie świata.

Jesteśmy po to, aby wspierać polską branżę transportową na wielu płaszczyznach.
RAPORTY I OPINIE EKSPERCKIE

Prowadzimy działalność popularyzatorską zagadnień związanych z branżą transportową, poprzez badania i analizy, wydawanie rekomendacji, doradztwa oraz wydawania publikacji.

KIEROWCY ZAWODOWI

Promujemy zawód kierowcy aut ciężarowych, ale także rekomendujemy i wspieramy programy kształcenia i podnoszenia kwalifikacji kandydatów na kierowców.

SZKOLENIA

Prowadzimy profesjonalne szkolenia dla firm transportowych, jak i osób, które chcą podnieść kwalifikacje zawodowe. Oferta kursów obejmuje różne rodzaje szkoleń, których zakres tematyczny z pewnością wzbogaci wiedzę osób działających w branżach związanych z transportem oraz spedycją towarów.

KONFERENCJE I DEBATY EKSPERCKIE

Promujemy przedsiębiorczość i rozwój gospodarczy. Działamy na rzecz podnoszenia świadomości społeczeństwa na temat branży transportowej i jej znaczenia dla gospodarki. Organizujemy konferencje oraz debaty z uczestnictwem ekspertów i praktyków cenionych w branży TSL.

Nasza misja

Fundacja Polski Instytut Transportu Drogowego została założona w 2017 roku. Naszą misją jest podnoszenie świadomości opinii publicznej w zakresie znaczenia dla całej gospodarki branży transportowej pracy kierowców zawodowych. Dążymy do tego by niwelować ograniczenia formalno-prawne i bariery, które mogą negatywnie wpływać na dalszy dynamiczny rozwój polskiej branży transportowej, będącej dziś numerem jeden w Unii Europejskiej. Poruszamy tematy trudne i staramy się by zostały zauważone przez innych. Jeżeli tak jak my "Transport" traktujesz jak pasję, a nie codzienną pracę – napisz do nas, a razem stworzymy coś więcej.

Skontaktuj się z nami

Staramy się odpowiadać w ciągu godziny, jeżeli trwa to dłużej prosimy o telefon.