Bezpłatne webinarium

ZIELONA REWOLUCJA W TRANSPORCIE INTERMODALNYM

– premiera raportu

 

25.10.2022 r.

10:00-11:00

Online

Do webinarium pozostało…

Days
Hours
Minutes
Seconds

O webinarium

Polski Instytut Transportu Drogowego ma przyjemność zaprosić Państwa na premierę najnowszego raportu przygotowanego wraz z Betacom S.A: „Zielona rewolucja w transporcie intermodalnym”.

Według danych GUS w 2021 roku w  terminalach intermodalnych w Polsce przeładowano łącznie 5,4 mln szt. kontenerów. Natomiast według danych Urzędu Transportu Kolejowego w 2021 roku koleją w Polsce przewieziono 2,9 mln TEU. Transport intermodalny stale się rozwija, osiągając w ciągu 5 lat prawie dwukrotny wzrost. 

Badania przeprowadzone przez nasz Instytut wykazały, że ponad połowa przewoźników uważa, że transport intermodalny może rozwiązać problem niedoboru kierowców. Co więcej, 54% badanych, realizujących już tę formę transportu posiada narzędzia TMS do zarządzania transportem intermodalnym.

Czy transport intermodalny może realnie rozwiązać problem braku kierowców?
Jakich technologii używać, aby zwiększyć efektywność i atrakcyjność transportu intermodalnego?

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny – wystarczy zarejestrować się za pomocą formularza, który znajdą Państwo na dole strony.

Podczas webinarium będzie można wysłuchać
prelekcji zaprezentowanych przez 4 prelegentów:

Igor Matus

Wiceprezes Zarządu ds. Zarządzania Łańcuchem Dostaw w Grupie CCC

Posiada ponad 17 lat doświadczenia w obszarze zarządzania obszarami operacyjnymi i rozwoju organizacji. W Grupie CCC odpowiada za łańcuch dostaw w zakresie wszystkich kanałów i formatów sprzedaży. W swojej codziennej pracy wykorzystuje metodologię lean management, nakierowaną na optymalizację, a co za tym idzie – wzrost efektywności procesów. Przed dołączeniem do Grupy CCC pracował w takich firmach jak Mondelez, Nestle, czy Beiersdorf, gdzie m.in. pełnił funkcję Dyrektora Generalnego.

Karol Robaczewski

Dyrektor Centrum Dystrybucji X-KOM

Doświadczony szef operacyjny z doskonałą znajomością branży elektronicznej. Lider licznych udanych optymalizacji i restrukturyzacji dużych procesów w zakładach i centrach dystrybucji z silnym naciskiem na produktywność, jakość i doświadczenie klienta. Nieustannie poszukuje nowych usprawnień i możliwości rozwoju biznesu. Posiada silne kompetencje międzykulturowe oparte na współpracy z klientami i interesariuszami z różnych krajów.

Paweł Moskała

Prezes Zarządu Real Logistics

Paweł Moskała ukończył zarządzanie na Uniwersytecie Wrocławskim oraz podjął studia doktoranckie na Uniwersytecie w Glasgow w zakresie ekonomii. Swoją wiedzą i doświadczeniem dzieli się ze studentami, współpracując z uczelniami jako wykładowca akademicki. Aktywnie uczestniczy również w największych konferencjach oraz targach branżowych, zarówno tych na rynku europejskim, jak i amerykańskim oraz azjatyckim.

Damian Swoboda

Konsultant Betacom S.A

Pasjonat logistyki i nowych technologii. Od 6 lat związany z branżą IT i systemami do zarządzania łańcuchem dostaw. Na co dzień zajmuje się rozwojem oprogramowania VIA TMS oraz optymalizacją procesów logistyczno – transportowych u klientów z branży retail, produkcji oraz TSL.

Webinarium poprowadzi

Justyna Świeboda

Absolwentka Wydziału Mechanicznego kierunku Transport na Politechnice Wrocławskiej. Doktor nauk technicznych w dziedzinie inżynieria mechaniczna. Autorka licznych artykułów, publikacji i raportów poświęconych zagadnieniom związanym z branżą transportowo – logistyczną. W Polskim Instytucie Transportu Drogowego zajmuje się badaniami rynku w branży TSL, a także propagowaniem zawodu kierowcy zawodowego czy polityki paperless – w szczególności e-CMR. Poza pracą uwielbia wycieczki w góry, ćwiczenie na siłowni, bieganie i czytanie książek.

Partnerzy

Dzięki udziałowi dowiesz się: 

01

Jak rozwija się transport intermodalny w Polsce

02

Co motywuje przedsiębiorców do wykonywania przewozów intermodalnych 

03

Jak pandemia wpłynęła na działalność firm w sektorze intermodalnym 

04

Jakich technologii używa się w intermodalu

05

Jakie korzyści przynosi transport intermodalny

Zapisz się

Wydarzenie jest całkowicie darmowe!

Subskrybuj nasz NEWSLETTER!

Otrzymuj powiadomienia o nowościach wprost na swoją skrzynkę pocztową!

 

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.

 

Zapisując się na pobranie raportu, wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych wskazanych w niniejszym formularzu, przez Polski Instytut Transportu Drogowego, dalej jako „Administrator” w celach marketingowych oraz oświadczam, że jestem zainteresowany otrzymaniem informacji o aktualnych produktach i ofertach Administratora, tym samym wyrażając zgodę na przesyłanie przez Administratora na podane dane kontaktowe informacji handlowych, w szczególności w zakresie obejmującym kontakt drogą elektroniczną i/lub telefoniczną.

Administratorem Państwa danych osobowych jest Polski Instytut Transportu Drogowego. Dane osobowe będą przetwarzane w celach niezbędnych do wysłania raportu, a w razie wyrażenia przez Państwa zgody, dane te będą przetwarzane w celach marketingowych, tj. skontaktowania się i przekazania informacji o ofertach i produktach Polski Instytut Transportu Drogowego lub partnerów raportu, tj. Webfleet Solutions Poland Sp. z o.o., Transcash.eu S.A. oraz Trans.eu S.A. Podanie danych osobowych jest dobrowolne, ale niezbędne do wysłania raportu. Podstawa prawna, cel, okres przetwarzania danych osobowych oraz uprawnienia przysługujące, a także inne ważne informacje dotyczące zasad przetwarzania danych osobowych są szczegółowo określone w Polityce prywatności na stronie www.pitd.org.pl, kontakt mailowy: instytut@pitd.org.pl. Zgodę można wycofać w każdym czasie.

 

Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez Polski Instytut Transportu Drogowego oraz partnerów moich danych osobowych w postaci adresu poczty elektronicznej w celu przesyłania mi informacji marketingowych dotyczących produktów i usług oferowanych przez za pomocą środków komunikacji elektronicznej, stosownie do treści przepisu art. 10 ust. 1 i 2 ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną.